Loading...
ALTERNATİF TIP

Bel fıtığı için şifalı bitkiler

Bel fıtığı için şifalı bitkiler
Pek çok insanın dert yandığı bel fıtığı için ilaç tedavilerinin yerine daha doğal yollarla tedavi olabileceğiniz bitkisel tedavi yöntemleri deneyebilir ve bel fıtığından kurtulabilirsiniz. Bel fıtığına iyi gelen bitki daha çok kırkkilit otu olarak da bilinen sulak yerler de yetişen ve ağaç şeklinde büyük gövdeli bir bitki türüdür. Çay olarak içilebilir.

 

Kırkkilit Otu Faydaları
Özellikle bel fıtığı için kullanımı fıtığa çok iyi geldiği için tercih edilmesine neden olmuştur. Bunun yanı sıra kırkkilit otuile siz de mesane hastalıkları, böbrek ve ciğer hastalıklarına ve ağır yaralanmalara da son derece iyi gelmektedir. Ağır yaralan kişiler içinkanı dindirme de son derece etkili olduğu söylenebilir. Ayrıca idrar söktürücü özelliği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kırık ve çıkıklar için de son derece etkili olan kırkkilit otunu yeterli miktar da tüketmek gerekmektedir.

 

Bel Fıtığına İyi Gelen Kırkkilit Otu
Gereğinden fazla tüketmek de vücut için zararlıdır. İskelet sistemi için de oldukça faydalı bir bitkidir Kaslar da ki burkulma ve zedelenmelere de son derece iyi gelen kırkkilit otunu siz de hem bel fıtığı için hem de daha birçok hastalık için kullanabilirsiniz. Bu şifalı bitkileri aktarlar da rahatlıkla bulabilirsiniz. Çayını yaparak içmeniz önerilir. Gün de 1 bardak içmek vücut için yeterli olacaktır.