Loading...
BURÇLAR

Başak Burcu

24 Ağustos – 22 Eylül

 

Elementi: Toprak

Yönetici Gezegeni: Merkür (Zekâ ve canlılık temsilcisi)

Aşk Gezegeni: Neptün

Para Gezegeni: Venüs

Kariyer Gezegeni: Merkür

İş ve Sağlık Gezegeni: Uranüs

Ev ve Aile Gezegeni: Jüpi­ter

Zevk Gezegeni: Satürn

Cinsellik Gezegeni: Mars

Uğurlu Rengi: Toprak Renkleri, Turuncu, Sarı

Aşk, Uyum ve Sosyal Yaşamı Canlandıran Renkleri: De­niz Mavisi

Maddi Kazancı Canlandıran Renkler: Yeşim Yeşili

Taşı: Akik, Yemen

Metali: Cıva

Kokuları: Lavanta, Leylak, Nilüfer

Uğurlu Günü: Çarşamba

Uğurlu Sayılar: 0, 5, 16

Uğurlu Çiçekleri: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği.

Niteliği: Değişken

Amacı: Başarı yolunda daima yükselmek, Toplum içinde beğenilmek

Uyum İçin Gerekli Nitelikler: Geniş Bakış Açısı

Erdemleri: Analitik Düşünce Tarzı, Detaycılık, İyileştir­me Gücü, Kıvrak Zekâ

Gereksinimleri: Üretken ve İşe Yarar Olma

Uzak Durması Gereken Özellikler: Yıkıcı Eleştiri

En Uyumlu Olduğu Burçlar: Oğlak, Boğa

En Uyumsuz Olduğu Burçlar: İkizler, Balık, Yay

Kariyer Burçları: İkizler

Duygusal Destek Burçları: Yay

Maddi Başarı Getiren Burçlar: Terazi

Evlilik ve İlişkilerde En Uyumlu Burçlar: Balık, Oğlak, Boğa

Yaratıcılık Katan Burçlar: Oğlak

En İyi Zaman Geçirdikleri Burçlar: Oğlak

İnançlarına Katkıda Bulunan Burçlar: Aslan, Boğa

Sihirli Kelime: İncelerim

Tanımlayan söz: Kendimi hizmet ederek arıyorum

Olumlu Özellikleri: Dikkatli, temiz-titiz, çalışkan, dakik, analizci, cana yakın, alçak gönüllü, mantıklı, detaycı, espirili, iyilik sever, matematiksel zeka, ustalık, iyi dost, çekingen, cesaretsiz

Olumsuz Özellikleri: Aceleci, eleştirmeyi sever, aşırı temiz ve titiz, mükemmelliyetçi, gelenekçi, çok meraklı, hastalık hastası, işgüzar

Olası Hastalıkları: Karın bölgesi hastalıkları, karaciğer, pankreas, bağırsaklar, peritonit, apandisit, sinir sistemi hastalıktan, ayak hastalıkları

Başarılı Olabileceği Meslekler: Çeşitli ilim alanlan, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, postacı, muhasebeci

 


Başak Burcu Genel Karakter Özellikleri (24 Ağustos – 22 Eylül)

Temizlik ve masumiyet olgusunu düşünce sistemi, duygular, vücut ve günlük faaliyetlerinize adapte et­tiğinizde Başak burcunu anlayabilirsiniz. Masumiyet basitlik değildir, sadece tam anlamıyla temiz olmak demektir. Başak burcu insanının ruhu el değ­memiş bir toprağa veya balta girmemiş bir ormana benzer.

Başak burcu insanları düşüncelerinde, vücutlarında ve iş­lerinde tam anlamıyla dürüstlük ve masumiyet ararlar. Bul­dukları kirli noktaları hemen ortadan kaldırmak isterler.

Başaklar için kirlilik, düzensizliğin, rahatsızlığın ve mut­suzluğun başlangıcıdır. Başak burcu insanının amacı yaşa­mındaki tüm kirlilikleri kalbinden, aklından ve vücudundan uzaklaştırmaktır.

 

Başak burçlarından, yazarlar, yöneticiler, muhasebeciler, doktorlar, sağlık görevlileri çıkar. Başakların iyi doktor, hemşire, diyetisyen, psikolog ve sağ­lık personeli olmalarının başlıca nedeni gerçek sağlığın sırrını bilmeleridir. Başak burcu insanları için bu sır, temiz ruh, temiz beden ve temiz duygulardan ibarettir. Ruhunuz ve bedeninize kirlilik kavramını taşıdığınızda rahatsızlık baş gösterir. Başak burcu insanları sağ­lıklı bir yaşam için fiziksel boyutun yanında ruh temizliği ge­rektiğine inanırlar.

Başak burcu insanları sağlık dışında teknik alanlarda da çok başarılı olmalarının nedeni işleri ve anlayışlarını ola­bildiğince sade ve temiz tutmalarıdır.

Başak burcu insanları detaycı olmaları ve analitik yeteneklerinin yük­sekliği yaşamlarında prensip edindikleri tam masumiyet ve mükemmeliyetçi yaklaşımlarının sonucudur.

 

Başak’ların zaa­fiyetleri aslında ellerinde bulundurdukları erdemlerin yanlış uygulamaları veya yanlış yerde uygulanmaları sonucu ortaya çıkar. Mükemmel bir dünya yaratmak için kullanabilecekleri analitik becerileri bazen insanlara karşı yanlış şekilde kullanılabilir veya eleştirel yeteneklerini yıkıcı ola­rak kullandıklarında yada dozunu ayarlayamadıklarında çevrelerindekileri kırabilirler.

Başak’la­rın yapısında bulunan mütevazılık bazen onların özgüvenle­rini kaybetmelerine neden olabilir. Mükemmeliyet arayışları Başak’ları üzüntü ve strese taşıyabilir veya özeleştirileri ken­dilerine karşı acımasızca davranmalarına sebep olabilir.

Başak Burcu insanı ayrıntılara dikkat eder. Pimpiriklidirler. Herşeyi ince eleyip sık dokurlar. Bu yüzden diğer insanların göremediklerini o görebilir ve başarılı olabilirler. Ayrıntılara takıldığı için bazen bütünü göremeyebilir.

 

Başak Burcu akıl, mantık ve analiz yeteneğini Merkür’den almıştır. Nasıl konuşması gerektiğini iyi bilir. Pratik düşünür. Bir zorluk, sıkıntı halinde pratik çözümler üretirler.

Başak Burcu insanının hayatındaki en önemli şey iştir, çok çalışırlar. Gelişmeye açıktırlar ve sürekli kendilerini geliştirirler. Kusursuz olmak isterler. Bu nedenle aksi, huysuz  olabilirler. Endişeli bir yapıları vardır.

Yalanı sevmezler ve güvenilir kimselerdirler. İnsanları dinlemeyi iyi bilirler bu nedenle iyi dostlardırlar. Yeni arkadaşlıklara genelde mesafeli yaklaşırlar.  Mütevazi ve kibardırlar. Pek romantik oldukları söylenemez. Mükemmeli aradıkları için kolay bir şekilde evlenemezler. Süslü olmasalarda giyim zevkleri gelişmiştir.