Loading...
BURÇLAR

BURÇLARA GÖRE DİYET

KOÇ BURCU

Doğuştan atletiktirler. Dönemsel olarak aldıkları kiloyu kısa sürede verebilirler.

C vitamini dengesini korumalıdırlar. Potasyum fosfat içeren besinler tüketmeleri gerekir.

Abur-cubur yemeyi severler. Ağır ve yağlı yiyeceklerden, tuz ve alkolden uzak durup, bol su tüketmelidirler.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Pirinç, karnıbahar, Kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, yeşil sebzeler, marul, domates, soğan, turp, zeytin, elma, yeşil salata, ıspanak, ceviz, mercimek, lahana, balık

Tatlılar: kayısı, karpuz (fazla şeker içermemelidir.)

Şifalı bitkisi: Isırgan Otu, Karabiber

 


BOĞA BURCU

Boğa burcu insanları, yemek için yaşayan insanlardandır. İştahları açık olduğu için yağlanma ve sindirim problemi yaşayabilir ve ileride kiloları başına dert olabilir.

Karbonhidrattan uzak duramazlar. Boğa burcu insanları spor yapmıyorsa mutlaka karbonhidrattan uzak durmalıdırlar. Diyet programına uyduğunda kendini mutlaka ödüllendirmelidir. Boğa burcu insanları eğlenerek kilo vermeye çalışmalıdırlar. Faydasını göreceklerdir.

Az miktarda nişasta, yağ ve şeker içeren besinlerden oluşan bir diyet yapmalıdırlar. Vücutları su tutar bu nedenle doğal iyot içeren besinler tüketmelidirler. Tiroitinize dikkat etmelisiniz.

 

Diyet listenizde mutlaka olması gereken (Doğal iyot içeren) besinler; karaciğer, böbrek, balık ve deniz mahsulleri, badem, üzüm, mısır, bamya, ananas pancar, ıspanak meyve ve yeşil salata

Şifalı bitkisi: Çobançantası karabiber, Karabiber

 


İKİZLER BURCU

İkizler Burcu insanları yemeği yerken çok acele ederler. Hareketli oldukları için kilo problemleri genelde olmaz. Kemiklerinin sağlıklı olması için sağlıklı beslenmelidirler. Özellikle uyku düzenlerine çok önem vermelidirler. Al­kollü yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdırlar.

Kan pıhtılaşması çok sık görülür. Vücudunuz için potasyum klorür gereklidir. Sindirim sistemleri çok iyi çalışır.

Sakinleşme için ise, kafeinsiz ve bitkisel çaylar tüketmelidirler.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Tereyağı ve köy peyniri, badem, balık, kereviz, brokoli, ceviz,yoğurt, yeşil fasulye, greyfurt, portakal, şeftali havuç, erik, üzüm suyu, kuru üzüm, kırmızı et

Şifalı bitkisi: Ayı sarımsağı, Karabiber

 


YENGEÇ BURCU

Kilo problemini en çok yaşayan burçlardandır. Duygusal yapılarından dolayı, üzüntülü olduklarında fazla yeme, aburcubur yeme eğilimindedirler.

Beslenme düzenlerine önemle özen göstermelidirler. Düzenli olarak spor yapmalılar. Su içmeyi sevmeyen yengeçler, bol sıvı almalı ve vücutlarının sıvı dengesini kurmalıdırlar. Tahıllı yiye­cekler de tokluk durumunu kolaylaştırır. C vitamini enerjisini korumasında yarar sağlar.

Mideleri hassas olduğundan dolayı tuz, baharat, kızartmalar, nişasta ve şeker içeren besinlerden uzak durmalıdır. Vücutları kalsiyum florüre ihtiyaç duyar.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Az yağlı süt, peynir ve yoğurt, domates, salatalık, roka, yumurta sarısı, çavdar, salata ve marul kıvırcık lahana, yağsız proteinli besinler

Şifalı bitkisi: Zerdeçal, Karabiber

 


ASLAN BURCU

Aslan burcu insanları Zodyak’ın gurmeleridir. Güzel ve Lüks lokantalar, nefis yemekler aslan burçlarının olmazsa olmazıdır. Dış görünümlerine özen gösterirler.

Bu nedenle diyet yaparken en iradeli burçlar arasındadır. Porsiyonlarını küçültmeleri faydalı olacaktır. Yumurta beyazı ve çerezlerden uzak durmalıdırlar.

Kemikler ve sinir sistemleri için gerekli madde magnezyum fosfattır.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Karaciğer, kuzu eti, tavuk eti, badem, çavdar, kereviz, elma, incir, şeftali ve limon suyu, muz, balık

Şifalı bitkisi: Ebegümeci, Karabiber

 


BAŞAK BURCU

Başak burcunun vazgeçilmezi çikolata ve şekerlemelerdir. Kalp problemleri yaşamamak için bu tür yiyeceklerden olabildiğince uzak durun.

Sinirlendiklerinde bağırsak ve sindirim problemleri yaşarlar. Ağır yiyeceklerden, aşırı baharatlı, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Başak Burcu insanları, disiplinli ve rejimlerine sıkıca bağlıdırlar. Mükemmeliyetçi Başak burcu insanları diyetlerinin sınırlarını aşmazlar.

Genelde spor yaptıkları sürece kilo problemi yaşamazlar. Spor ya­parken kramp hisleri oluşuyorsa mutlaka bir uzmandan yardım alın ve beslenmenize kalsiyum ve lif ekle­yin, muz yemeyi ihmal etmeyin. Vücudu için gerekli madde potasyum sülfattır.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Çavdar, dana eti, peynir, zeytin, esmer pirinç, buğday portakal, elma, limon, kavun, armut, yağsız yoğurt- süt ürünleri

Şifalı bitkisi: Altın başak, Karabiber

 


TERAZİ BURCU

Terazi burcu insanlarının metabolizması yavaştır. Zayıflama hedefine ulaşmak için çevresinden (diyet ve egzersiz arkadaşı olarak) destek alabilir. Sinirlenince mideleri kazınır. Bu nedenle beslenmesine önem vermeli ve kendini bedenen dinç ve enerjik hissetmek için spor yapmalıdırlar.

Baharatlı, soslu, şekerli, karbonhidratlı gıdalar kilolarının sebebi olabilir. Vücudu için tuz dengesini iyi kurmalıdır. İnce dilimli ve küçük porsiyonlu besinler tüketmeliler.

Terazi burcu insanları böbrek sağlığı için, asitli içeceklerden uzak durmalı ve bol su tüketmelidir..

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Buğday, yulaf unu, badem, kuru üzüm, mısır, havuç, ıspanak, bezelye, baklagiller, soğan, et, kestane, tereyağı ve sarımsak elma, çilek

Şifalı bitkisi Çıbanotu, Karabiber

 


AKREP BURCU

Genelde orta yaştan sonra kilo problemleri ile karşılaşırlar. Düzensiz yemek yeme alışkanlıkları kilo alma sebepleri olabilir. Akrepler, sınırlarını zorlamayı sever. Detoks diyetinin büyük hayranları arasındadırlar.

Ayrıca mutsuzluğunuzu fazla yemek yiyerek gi­deremezsiniz.. Açık hava ve doğa yürü­yüşleri hem ruhen hem bedenen kendinizi iyi hissetmenize etki edecektir. Spor yapmak da daima zindelik kazandıracaktır.

Düzenli ve öğün atlamadan beslenmelisiniz. Doğru beslenmeyi yaşam biçimi haline getirirseniz, gerginlik ve stres gibi problemlerdende uzaklaşmış olursunuz.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Tam tahıllı ekmekler, balık, soğan, kırmızıturp, yeşil salata, taze meyve, siyah üzüm, kayısı, portakal, erik, biber, maydanoz, lifli sebzeler

Şifalı bitkisi: Calendula, Karabiber

 


YAY BURCU

Yay burcu insanları, iyi yemek yapar ve yemeyi severler. Genelde kalça ve baldırlarında sorun yaşar. Formda kalmak ve sağlıklı yaşamak için, ade­ta benim görevim, benliğime ve bedenime iyi bakmalıyım di­yerek hareket edebilirler. Kolay bir şekilde istedikleri anda form tuta­bilirler.

Su sporlarına zaman ayı­rarak, ruhen kendinizi dinç ve huzurlu hissedebilirsiniz.

Yay burcu insanları, abur cubur yemeyi çok sever.  Vücutlarının tuz dengesini korumalıdırlar. Baharatlı, salçalı yemeklerden, tatlılardan, çok fazla kafein ve şekerden uzak durmalıdırlar.

Öğün atlamadan, doğal beslenmeyi tercih etmelidir. Doğal besinlerle enerji ihtiyaçlarını giderebilirler. Bol su tüketmelidirler.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Kabuklu meyveler, yağsız dana eti, karaciğer, tahıllı ekmek, sebzeler, çiğ sebze, yeşilbiber, incir, kuru erik, çilek, elma, armut

Şifalı bitkisi: Gece çuhası ve Ökseotu, Karabiber

 


OĞLAK BURCU

Oğlak burcu insanları, genelde kilo problemi yaşamazlar. Ancak değişik lezzetler tatmayı severler. Oğlaklar seçtikleri tüm spor türlerini yapabileceklerini düşünürler. Ağırlık kaldırma ve koşu onlar için uygundur.

Kemik yapıları oldukça güzeldir. Diyetleri daha çok porsiyon kontrolü ve yönetimi şeklindedir. Aşırı tuz ve şekere dikkat etmelidirler.

Oğlak burcu insanlarının, çevrelerindenden takdir görmek isterler. Beslenmelerine özen göstererek, sağlıklı olacak ve sağlıklı görüneceklerdir..

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Balık- midye gibi deniz ürünleri, brokoli, lahana, kereviz, turp, havuç, ıspanak, bal kabağı, badem portakal, limon, yağsız etler, peynir, buğday, incir, kayısı, inek sütü

Şifalı bitkisi: Binbirdilekotu, Karabiber

 


KOVA BURCU

Kova burcu insanları için formda olmak her an önemlidir.. Düzenli yaşamak hayatlarının bir parçasıdır. Nerede fazla yediklerini veya yemediklerini bilirler. Kontrollü beslenirler ancak öğün atlamamaya özen göstermelidirler.

Egzersiz ve spor, kilo kontrolü ve sağlıklı kalmak için çok önemlidir. Zevk alarak spor yapmaya özen göstermelidirler.

Yemeklerinde öğütülmüş kaya tuzu kullanmalıdırlar.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Deniz ürünleri, havuç, ananas, nar,semizotu, lahana, marul, mercimek, brokoli, turp, ıspanak, elma, bal kabağı, şeftali, portakal,  limon, greyfurt,

Şifalı bitkisi: Kırlangıçotu, Karabiber

 


BALIK BURCU

Balık burçları, hızlı kilo alıp verebilir. Sıkıcı diyetler yerine düşük yağlı demir ve protein açısından zengin diyetler tercih etmelidirler.  Diyet yaparken, yemek hazırlama sürecinden uzak durmalıdırlar.

Yeterli ve dengeli beslenerek, öğün atlamayarak kilosunu koruyabilir veya kilo verebilirler. Yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalıdırlar.

Bünyeleri su tutmaya müsaittir. Bol su içmeli ve vücudunun tuz dengesini iyi ayarlamalıdırlar.

 

Diyet listesinde mutlaka olması gerekenler: Peynir ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler, badem, ciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı, portakal, limon, şeftali, üzüm,  elma,  baklagiller, ıspanak, marul, kuru erik, üzüm, soğan, kuru fasulye, karaciğer, maydanoz, arpa, buğday ekmeği

Şifalı bitkisi: Karahindiba, Karabiber