Loading...
BURÇLAR

Günler ve burçlar

Günler ve burçlar

Pazartesi

Yönetici Burç: Yengeç

Bitkisi: Turunçgiller

Pazartesi günü yöneticisi: Ay

Ay, zihni temsil eder. Zihnimiz ise düşünceler, duygular, tutkular, sevinçler ve üzüntülerle doludur. Ay, gelgit hareketleri gibi zihnimizi karıştırır.

Pazartesi günü, aile ve eğitimle ilgili planlar yapmak için uygun bir gündür. Bugün alınan kararlar daha kesin ve nettir.

Pazartesi günü limonata yapmak ve ikram etmek ağız tadı­nı ve neşeyi artırır, içinizi temizler. Evin içinde limon kabuğu yakmak eskiden gelen endişelerin ve huzursuzlukların bitme­sine veya azalmasına yardımcı olur.

 


Salı

Yönetici Burç: Koç ve Akrep

Bitkisi: Kekik, Anason, Muz

Salı günü yöneticisi: Mars

Mars, sürtüşmelerden kaynakla­nan olaylara bayılır. Savaşlar, kavgalar, gerginlikler hep Mars gezegeninden kaynaklanır. Sah günleri iş toplantıları için uy­gun bir gün değildir.

Bugün rekabet ve şifa ile ilgili olaylar netlik kazanır.

O gün evinize muz almak bereketi sağlar. Kekikle tütsü yapmak sizi rahatlatacaktır. Rekabetle ilgili sorunlarınız varsa olumlamasını yapma günüdür. Örneğin; rekabetten korku­yorsak, “Ben güvendeyim, yaptığım işi sevgiyle yapıyorum, ben başarıya sahibim…” olumlamalarını söylemek gerekir.

 


Çarşamba

Yönetici Burç: İkizler ve Başak

Bitkisi: Adaçayı

Çarşamba günü yöneticisi: Merkür yönetir.

Merkür anlama, dü­şünme, bilgilenme, danışmanlık, hatırlama gibi fonksiyonları temsil eder.

Çarşamba günü atılan adımlar daha sağlam bir zemine da­yanır. Bugün, yeni bir işe başlamak için uygun bir gündür.

Diyete başlamak için uygun bir gündür. Çarşamba başla­yan rejimler olumlu sonuç verir.

Çarşamba günü iletişim ve düzenleme günüdür; evrakları­nızı, bankalarla olan işlerinizi yoluna koyabilirsiniz.

Bugün adaçayı içmek zihni kuvvetlendirir, vücutta birik­miş kaygıların sona ermesine yardımcı olur. Bilgelik bitkisi adaçayı ile evimizi, işyerimizi tütsülemek başarımızı artırır. Olumsuz olanları yok eder, olumluları artırır.

 

 


Perşembe

Yönetici Burç: Yay

Bitkisi: Defne yaprağı, Nar.

Perşembe günü yöneticisi: Jüpiter

Jüpiter, öğretmendir. Jü­piter şans, ruhsal konular, manevi değerleri temsil eder.

Perşembe günü Jüpiter’in aşırı rahatlatıcı etkisiyle kontrol kaybedilir.

Perşembe günü defne yapraklarını yakar ve tütsü yaparsak zihnimiz kuvvetlenir. Dileklerimiz bugün daha kolay gerçek­leşir. Meditasyonlarımızı perşembe sabahı yaparsak daha iyi konsantre olabiliriz. Bugün bilgi bize daha iyi akar. Eğitim ile ilgili atılmaları bugün sonuçlandırabiliriz. Bugün işe başla­mak için iyi bir gündür.

 


Cuma

Yönetici Burç: Boğa ve Terazi

Bitkisi: Fındık, Nane

Cuma günü yöneticisi: Venüs

Cuma günü güzellikle ilgili yapılan işler, estetik ameliyatlar olumlu sonuçlanır. İlişkiler, güzellik ve parayla ilgili istekler daha çabuk netleşir.

Bugün fındık kabuğu yakmak, tütsü yapmak, nane çayı iç­mek olumsuzlukları giderir.

 


Cumartesi

Yönetici Burç: Oğlak ve Kova

Bitkisi: Yenibahar, Kuşüzümü, Kişniş, Karanfil, Kabak

Cumartesi günü yöneticisi: Satürn ve Uranüs

Satürn engel­lerle eşanlamlıdır. Uranüs ise değişimleri temsil eder, îş başvuruları için zor bir gündür.

Değişimlerle ilgili kararlarımızı bugün uygulamaya koya­biliriz. Manevi olaylara zaman ayırmak için uygun bir gün­dür. Bugün gelecekle ilgili korkularımızdan arınabiliriz.

 

Yenibahar, kişniş, karanfil tütsüsü yapmak yeniliklerin ha­yatımıza girmesini kolaylaştırır.

Cumartesi günü, yapıyla ilgili her şeyin temeli çok sağlam atılır. Cebinde, çantasında karanfil taşıyan parasız kalmaz. Mor bir kese yapın. Kendi elinizle yapın keseyi ve emek har­cayın.

îyi dilekler dileyin ve içine karanfil koyun. Bu keseyi çan­tanızda taşıyın, asla paranız eksik olmayacaktır.

Yine bugün kabak tatlısı yapmak ve ikram etmek bereketi artırır.

 


Pazar

Yönetici Burç: Aslan, Yay

Bitkisi: Tarçın, Ceviz, Badem

Pazar günü yöneticisi: Güneş

Güneş, bizi yeniden yapılan­dırır ve yeni bir hafta için bizi enerjiyle doldurur. Bu gezegen uyanışı temsil eder ve bize hayatla ilgili yeni ilhamlar verir.

Pazar günü için tatil planı yaparsanız, gidilecek yolculuk neşeli geçecektir.

 

Bugün, evimizde tarçın çubuklarını yakar ve bu kokuyu hissedersek, bolluk ve bereket içinde olduğumuzu imgelersek benliğimiz maddi karışıklıklarımızdan sıyrılır. Tarçın tütsü­sünün kokusu mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağla­yacaktır. Evin dört bir yanma tarçın çubuğu koyarak mekânın enerjisini yeniden düzenleyebiliriz. Böylece mutluluk, bolluk, bereket ve huzuru artırabiliriz.

Pazar gününün diğer bitkileri ceviz ve bademdir. Pazar günü mutfak masasının üzerine ceviz koyabilirsiniz. Eğer mutfakta bulunan bir ayna üzerinde ceviz olan masanın üze­rini görüyorsa, bolluk ve bereket artar. Masanızın üzerinden cevizi eksik etmeyin.

Mutfakta ayna varsa o evin bereketi de çok olur bulaşığı da! “Yemek yenen yerde bereket olur…” derler. Evinize gelen herkese su bile olsa rızkını verin. Siz misafirlerinizle rızkınızı paylaşırsanız rızkınız artar.