Loading...
BURÇLAR

Koç Burcu

21 Mart – 19 Nisan

 

Elementi: Ateş

Yönetici Gezegeni: Mars (Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi )

Aşk Gezegeni: Venüs

Para Ge­zegeni: Venüs

Kariyer Gezegeni: Satürn

İş ve Sağlık Gezegeni: Merkür

Ev ve Aile Gezegeni: Ay

İnanç ve Şans Gezegeni: Neptün

Seyahat, Din ve Felsefe Gezegeni: Jüpiter

Uğurlu Rengi: Kırmızı, Kızıl

Aşk, Uyum ve Sosyal Yaşamı Canlandıran Renkleri: Ye­şil, Yeşim Yeşili

Maddi Kazancı Canlandıran Renkler: Yeşil

Taşı: Ametist

Metali: Demir, Çelik

Kokuları: Hanımeli

Uğurlu Günü: Salı

Uğurlu Sayılar: 6, 9, 15

Uğurlu Çiçekler: Lale, papatya.

Niteliği: Öncü

Amacı: Öncülük, Liderlik, Başarı

Uyum İçin Gerekli Nitelikler: Dikkat

Erdemleri: Bol Fiziksel Enerji, Canlılık, Hareket, Cesaret, Dürüstlük, Bağımsızlık, Özgüven

Gereksinimleri: Aksiyon

Uzak Durması Gereken Özellikler: Acelecilik, Sabırsızlık, Aşırı Ataklık, Hazırlıksızlık

En Uyumlu Olduğu Burçlar: Aslan, Yay

En Uyumsuz Olduğu Burçlar: Terazi, Yengeç, Oğlak

Kariyer Burçları: Oğlak

Duygusal Destek Burçları: Yengeç

Maddi Başarı Getiren Burçlar: Boğa

Evlilik ve İlişkilerde En Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan, Yay

Yaratıcılık Katan Burçlar: Aslan

En İyi Zaman Geçirdikleri Burçlar: Aslan

İnançlarına Katkıda Bulunan Burçlar: Balık, Yay

Sihirli Kelimesi: Ben

Tanımlayan Kelime: Kendimi Arıyorum

Olumlu özellikleri: Öncülük- liderlik, macera ruhu, Cesur, girişken, yüksek enerji- canlılık, insanları yönlendirme- ikna kabiliyeti, hedefleri belirleyebilme, sınır tanımama-engelleri aşma, hazır cevap olma, kolay kavrama, dürüst ve kararlı olma

Olumsuz özellikleri: Kendini öne sürme- öne çıkma, alaycı ve isyankar, dengeleri-kuralları bozma, egoist, sabırsız, saldırgan, ani çıkışlar gösterme, ön yargılı, dikkatsiz, kaba ve fanatik

Olası hastalıklar: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar.

Başarılı Olabileceği Meslekler: Yönetici, Ressam, Artist, Konfeksiyoncu, Mizah ve Fıkra Yazarlığı, Politika, Organizatör, Eleştirmen, Parfüm İşleri, Endüstri, Mühendis, İşletmeci, Komutan, Kimyacı, Operatör

 


Koç Burcu Genel Karakter Özellikleri

Mars gezegeninin etkisiyle Koç, burçlar arasında en hareketlisidir. Koç burcu için hareket neredeyse bir bağımlılık durumudur. Herşeye yetecek enerjiye sahiptir. Hareket ve aksiyon psikolojisinin esasını oluşturur. Dışa dönük bir yapısı vardır. Bu özellik bir savaşçının, öncünün, bir atletin veya bir yönetici­nin halidir.

 

Koç başarmaya odaklıdır ve bu hırsı çoğu zaman kendisi çevresindekiler için sonuçları düşünmeden hareket etmesine neden olur.  İlgi alanlarına olan heyecanını ve hevesini kolay kolay yitirmez. Yardıma ihtiyaç duysabile kendine olan özgüveni yardım istemesini engeller ve hata yapmasını kolaylaştırır. Bu durumda hevesi kırılabilir.

Çoğu zaman diplomatik olmaya çalışsalar da bu şekilde davrandıklarında kendilerini yapma­cık bulurlar.Uzlaşma arayan birinin mantığını anlamak onlar İçin gerçekten zordur.

Koç burcu için toplantılar, görüşmeler, yapılacak bu kadar çok iş varken zaman kaybıdır. Koç insanı görüşmenin, konuşmanın ve sosyal nezaketin düşünmeden harekete geçmekten daha iyi sonuç vereceğini ancak kendine­ açıklandığında anlar.

 

Zorlukla karşılaşıldığında birçok insan, “Durup bir düşüneyim” der. Koç insanı ise, “Yapılacak işler var. Hadi yapalım! der. Koç, eğer hata yapılacaksa bunun masa başında değil, pratikte yapılmasından yanadır. Anlık yaşarlar.

Koç burcundaki insanlar için aksiyon ve düşünce tamamıyla değişik disiplinlerdir. Dü­şünmek güç kullanmayı değil sakin olmayı gerektirir. Bir sa­vaşçı için ise düşünmek zaman kaybıdır ve reaksiyonlarını yavaşlatır. Bir savaşçı içgüdüsel olarak ve çok hızlı hareket et­melidir.

Koç insanları hayatlarını işte bu şekilde yaşarlar. Çok hızlı karar verirler ve kararlarını çok hızlı uygulamaya koyar­lar. Algıları doğru ise eylemleri güçlü ve başarılıdır, algıları kötü olduğunda ise sonuç bir felaket olabilir.

 

Karşısındakine bir savaş açmış bile olsa Koç, nadiren kötü niyetli düşünceye sahiptir. Koç insanı karşısındakinden nefret etmeden savaşır. Mücadele onlar için bir tür eğlence, büyük macera, bir oyundur.

Koç her zorluğa göğüs germeye hazırdır. Entelektüel birçok Koç insanı ile karşılaşabilirsiniz. Koç’lar çok güçlü ve yaratıcı düşünürler olabilirler. Bu alanda bile öncü olmaya yatkındır­lar. Bu tip Koç’lar entelektüel mücadeleyi fiziksel mücadeleye dönüştürme arzusundadır.

Kendilerine olan inanç ve özgü­venleri Koç’ların diğer insanlar tarafından örnek alınması ge­reken özellikleridir. Bu inanç ve özgüven onları hayatta en zor durumlardan kurtarmaya yarar. Cesaretleri ve kendine gü­venleri onları doğal lider konumuna getirir. Fakat liderlikleri insanları kontrol etmekten çok onlara örnek olmaya dayanır. Bazen kibirli olabilirler. Herkesten saygı beklerler ancakvicdan sahibi insanlardırlar.

 

Koc burcu insanı genelde, uzun boylu, uzun yüzlü, beyaz tenli, siyah ve kıvırcık saçlı olur. Diş yapıları düzgündür. Çekici ve etkileyicidirler.