Loading...
BURÇLAR

Oğlak Burcu

21 Aralık – 19 Ocak

 

Element: Toprak

Yönetici Gezegeni: Satürn (Disiplin ve düzen yıldızı)

Aşk Gezegeni: Ay

Para Gezegeni: Uranüs

Kariyer Gezegeni: Venüs

İletişim Gezegeni: Neptün

İş ve Sağlık Gezegeni: Merkür

Ev ve Aile Gezegeni: Mars

İnanç Gezegeni: Jüpiter

Aşk, Uyum ve Sosyal Yaşamı Canlandıran Renkleri: Gümüş, Patlıcan Moru

Maddi Kazancı Canlandıran Renkler: Deniz Mavisi

Taşı: Siyah Oniks

Metali: Kurşun

Kokuları: Manolya, Çam, Kekik

Uğurlu Günü: Cumartesi

Uğurlu Sayıları: 8, 9, 62

Uğurlu Çiçekleri: Siyah gül, kadife çiçeği ve kamelya.

Uğurlu Rengi: Siyah, Çivit Mavisi

Niteliği: Öncü

Amacı: Yükselmek

Uyıım İçin Gerekli Nitelikler: Sıcakkanlılık, Doğaçlama Yaşamak, Eğlenmeyi Sevme

Erdemleri: İşyerinde Sorumluluk, Organizasyon Kabi­liyeti, Uzun Vadeli Düşünme, Sabır, Azim

Gereksinimleri: Yönetme ve Liderlik Arzuları

Uzak Durması Gereken Özellikler: Karamsarlık, Gerek­siz Muhafazakârlık ve Para Hırsı

En Uyumlu Olduğu Burçlar: Başak, Boğa

En Uyumsuz Olduğu Burçlar: Koç, Terazi, Yen­geç

Kariyer Burçları: Terazi

Duygusal Destek Burçları: Koç

Maddi Başarı Getiren Burçlar: Kova

Evlilik ve İlişkilerde En Uyumlu Burçlar: Yengeç

Yaratıcılık Katan Burçlar: Boğa

En İyi Zaman Geçirdikleri Burçlar: Boğa

İnançlarına Katkıda Bulunan Burçlar: Başak, Yay

Sihirli Kelimesi: Kullanıyorum

Tanımlayan Kelime: Kendimi kullandıklarımda arıyorum

Olumlu özellikleri: İstekli, Espritüel, Düzenli, Sabırlı, Azimli, İhtiyatlı, Çalışkan, Güvenilir, Kararlı, Azla yetinir, Zengin olur,  metanetli, Sorumluluk sahibi,  Disiplinli, Plancı, İyi bir eş, anne veya baba

Olumsuz özellikleri: Dik kafalı, Kötümser, Karamsar, Kindar, Sert, Yalnızlık meraklısı, Şüpheci,

Olası hastalıklar: Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları.

Başarılı Olabileceği Meslekler: Madenci, çiftçi, mimar, plânlamacı, ormancı, asker, doktor, kimyager, dişçi, berber, güzellik uzmanı, ticaret, devlet memuru, kuyumcu

 


Oğlak Burcu Genel Karakter Özellikleri (21 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak burcu yönetici burçların başında gelir. Aslan burcunu cumhurbaşkanı olarak kabul edersek Oğlak Burcu baş bakandır. Olabildiğince disiplinli, çevresindeki insanları kontrol altına almayı seven, sorumluluk sahibi biri olmuştur.

Yükselmek, başarılı olmak, zirveye çıkmak ve saygınlık kazanmak için elinden geleni yapar. Bu burcun insanları çalışmak, yönetmek ve iş bitir­mekten zevk alırlar. Bu nedenle dostları ve düşmanları boldur. Ancak kıskanılmak, düşmanlık görmek, yanlış anlaşılmak ya da iftiraya uğramak Oğlak insanını yıldırmaz, tam tersine bun­ların üstesinden gelme isteği onlara onur verir. Hırslı, azimli ve kararlıdırlar.

Otorite ve güce inanan Oğlak burcu insanı yönetirken yaptığı hatalardan piş­manlık duymaz, çünkü hata yapacaklarını projelerine başlama­dan önce hesaba katmışlardır ve başkalarına korkunç gözüken hatalar onlar için sadece düzeltilmesi gereken noktalardır.

Ola­bilecek en kötü senaryoları düşünmeleri Oğlak burcu insanlarının karam­sarlıklarından değil planlı yaşam prensiplerinden gelmektedir. Güç, otorite ve prestije önem veren bu burcun insanları için başarma hırsı en beğendikleri özelliklerindendir.

 

Başladığı işi sonlandırırlar. Çalışkan ve sorumluluk sahibi insanlardır. Analitik düşünürler. Oğlak burcu insanları uzun vadeli planları olan kişilerdir ve zamana veya duruma göre değişen şeylere başarı ya da kazanç getirmedikleri sürece ilgi duymazlar. Oğlaklar bu uzun vadeli yapılarını iş yaşamları, aşk, inanç ve yaşam felsefelerinde sonuna kadar sürdürürler. Bu burçta bulunan kişiler tartışmaktan çe­kinmezler ve insanlara eksik yönlerini göstermekten hoşlanırlar.

Bu özellikleri başkalarına itici gelse de aslında Oğlaklar kendi­lerine karşı da aynı şekilde davranırlar. Eksiklerin bulunmasını yöneticileri çalışanlara çok şey katan ve onları eğitmekten kaçın­mayan kişilerdir. Bu kişilere göre her şeyin daha iyisi her zaman vardır ve en iyiye ulaşana kadar çalışmak gereklidir.

Yaşlarından bağımsız olarak olgun insanlardır. İnsan ilişkileri gelişmemiştir. Bireysel çalışarak başarıyı yakalayacaklarını düşünürler. İsanlara kolayca güvenmezler. Eşlerininde kendileri gibi başarılı olamasını isterler ve bunun için elinden geleni yaparlar. Eşlerine ve ailelerine bağlıdırlar. Maddi konularda iyidirler bu sayede servet sahibi olabilirler. Riskten uzak durmayı tercih eder. Hatalarından ders çıkarır. Lider vasfına sahiptirler.