Loading...
Genel

Akrep Burcu

23 Ekim – 22 Kasım

 

Element: Su

Yönetici Gezegeni: Plüton ve Mars (Çekicilik ve savaş ile yeni şartlar temsilcisi)

Aşk Gezegeni: Venüs

Para Gezegeni: Jüpiter

Kariyer Gezegeni: Güneş

İş ve Sağlık Gezegeni: Mars

Ev ve Aile Gezegeni: Uranüs

Uğurlu Rengi: Menekşe, Kırmızı

Uğurlu Sayıları: 8, 9, 53

Uğurlu Çiçekleri: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği.

Aşk, Uyum ve Sosyal Yaşamı Canlandıran Renkleri: Yeşil

Maddi Kazancı Canlandıran Renkler: Mavi

Taşı: Malakit, Topaz, Kantaşı

Metali: Demir, Çelik, Radyum

Kokuları: Hindistancevizi, Kiraz Çiçeği, Karpuz

Uğurlu Günü: Salı

Niteliği: Sabit

Amacı: Hayat boyu zenginlik

Uyum İçin Gerekli Nitelikler: Geniş Bakış Açısı

Erdemleri: Sadakat, Odaklanma Kabiliyeti, Kararlılık, Cesaret, Derinlik

Gereksinimleri: Değişim

Uzak Durması Gereken Özellikler: Kıskançlık, Fana­tizm, Kindarlık

Genelde En Uyumlu Olduğu Burçlar: Yengeç, Balık

Genelde En Uyumsuz Olduğu Burçlar: Boğa, Aslan, Kova

Kariyer Burçları: Aslan

Duygusal Destek Burçları: Yay

Maddi Başarı Getiren Burçlar: Boğa

Evlilik ve İlişkilerde En Uyumlu Burçlar: Yay, Yengeç, Balık.

Yaratıcılık Katan Burçlar: Balık

En İyi Zaman Geçirdikleri Burçlar: Balık

İnançlarına Katkıda Bulunan Burçlar: Yengeç, Terazi

Sihirli kelime: Arzuluyorum

Tanımlayan söz: Kendimi arzuladıklarımda arıyorum

Olumlu Yanları: Sırdaş, Dost, Duygularını gizler, Çalışkan,  Yüksek analiz gücüne sahip, Yüksek imajinasyon, Anlayışlı, Dikkatli, Sevgi, Pişmanlık, Güçlü, Kararlı, Unutmaz, Güçlü sezgi- duygular, Cazibeli, Seks sembolü

Olumsuz Yanları: Kindar, Şüpheci, Kıskanç, Alıngan, Dik kafalı, Alaycı, Ben merkezci, İhtiraslı, Suskun, Akrep gibi zehirleyici,

Olası Hastalıkları: Boğaz, boyun, mesane, üretra, makat, böbrek ve üreme organları hastalıkları.

Başarılı Olabileceği Meslekler: Yönetici, organizatör, endüstri lideri, kokutan, satış yöneticisi, müdür, operatör, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, makinacı, müzik âletleri yapımcısı, çiftçi, tamirci, denizci veya navacı, yazarlık.

 


Akrep Burcu Genel Karakter Özellikleri (23 Ekim – 22 Kasım)

Akrep burcu, burçlar kuşağının Zümrüdüanka kuşu olarak bilinir. Mitolojik Zümrüdüanka kuşu kendi­sini mabetteki ateşe atarak önce yok eder, daha sonra ise küllerinden yeniden doğar. Kendini dönüştürme ve değişim Akrep’lerin ana özelliğidir. Görünüşleri, düşünceleri, davranışları ve ilişkileri açıların­dan bakıldığında Akrep’ler dönüşüm özelliği sergilerler.

Yaşa­dıkları dönüşümler Akrep’ler için yapmacık değil, tamamen doğal süreçlerdir. Değişim, Akrep’ler için felsefi ve temelden yaşanan bir öğedir. Her konuda değişim kişinin içinde başladığından, Akrep burcu insanları yaşam felsefesi ve ruh dünyalarının derinliklerine çok önem verirler.

 

Akrep’ler zihinsel derinlikleri olan entelektüel kişilerdir. Onları etkilemek için suni ve şekilci yaklaşımlar başarılı ol­maz. Akrep’leri etkileyen proje ve işler, derinliği olan ve bir amaca hizmet eden şeylerdir. İnsan yaşamını incelediğimizde doğumdan ölüme kadar olan süreçte Akrep’lerin değişim özelliklerini net şekilde gö­rebiliriz.

Dolayısıyla Akrep’ler, yaşamak veya yaşlanmaktan korkmazlar. Yaşam süreci onlar için değişim dönemidir.

 

Yüksek değişim anlayışına sahip olan Akrep burcu insanları, yaşamın gerçek anlamını iyi bilen kişilerdir. Yaşamı ve yaşam sürecindeki zayıf noktaları bilmeleri Ak­rep’leri iyi birer savaşçı yapar. Bu mücadeleci özelliklerine sabır, bilgi ve dayanıklılığı eklediğimizde Akrep’ler güçlü ki­şilikler olarak toplumda yer alırlar.

Arkadaş olarak Akrep’ler­den daha sadık ve fedakâr insan bulamazsınız. Diğer taraftan kindar olan Akrep 1er, bazen intikam için yıllarca beklemek­ten çekinmezler.

 

Değişimlerini yalnız ve gizlilik içinde gerçekleştiren Akrepler, toplumda genellikle ketum olarak tanınırlar. An­cak değişimi tamamlamanın başka yolu da yoktur. Değişim ve dönüşüm süreci devam ederken bunu kendine saklayan Akrepler, bu süreci tamamladıklarında başarılarını arkadaş ve dostlarıyla paylaşmaktan çekinmezler.

Akrep Burcu İnsanları son derece duygusaldır ancak genelde hislerini gizler.  İnatçıdır ve kolay pes etmez.  Sevdikleriyle bağı güçlüdür. Hayatının kontrolü kendinde olsun ister ve sürekli aklında planlar kurar. Aşırı derecede sahiplenir ve kıskançtır. Yaşama arzusu çok güçlüdür hayata tutkuyla bağlıdır..

Siz bir akrep burcunu çözmeye çalışırken o sizi çoktan çözmüştür. Bir akrebi çözdüğünüzü düşünsenizde ancak onun size izin verdiği kadarını çözebilirsiniz. Her daim gizli saklı bir yanı vardır. Detayları önemser ve ince hesaplar yapar. Sezgileri güçlüdür.

Uç noktalarda yaşar. Ya hep, ya hiç. Bu nedenle de Bir akrep burcu insanını ya çok seversiniz, ya hiç sevmezsiniz. İyi yönüne denk gelirseniz dünyanın en iyi insanı olur. Kızarsada Dünyanın en kötü insanı olur. Herşeyi yıkıp yeniden başlamayı göze alır.

Cinsellik konusunda hassastırlar. Asla göz ardı edemez, ikinci plana atamazlar. Cinsel yaşamları onları tatmin etmiyorsa, yeni arayışlara yönlenmeyi hak olarak görürler. Duyguları ile fiziksel istekleri arasında bir denge kurmak isterler. Gerçek aşkı bulduklarında sadık ve bağlı olurlar. Sevdikleri insana gönülden bağlanırlar. Bireyselliğe düşkündürler.

Eğer birşeyden rahatsız olurlarsa, bütünün güzelliğini görmezler ve ufak bir sorun için, pişman olacaklarını bilseler bile sivri dillerini kullanmaktan kaçınmazlar. Biraz tutucu olabilirler.