Loading...
RÜYA TABİRLERİ

Rüyada namaz kılmak

Rüyada namaz kılmak
Rüyada namaz kılmak, rüya sahibinin imanının kuvve­tine yorumlanır.

Rüyada abdestli namaz kılmak
Rüyada abdestli namaz kılmak, rüya sahibi kısa süre içinde tüm isteklerine kavuşacaktır. Rüya sahibi ahlaklı bir kimsedir veya ahlaklı bir kimse ile karşılaşacaktır. Dinin gereklerine uymaya, ibadetlerini yerine getirmeye işaret eder.

Rüyada abdestsiz namaz kılmak
Rüyada abdestsiz namaz kılmak, ibadetlerinizi eksik yaptığınıza, gereksiz işler ile uğraştığınıza işaret eder.

Rüyada oturarak namaz kılmak
Rüyada namazı oturarak kılmak, hayatın size sunduklarıyla yetinecek ve kaderinize razı olacaksınız. Tehlikeli bir durum ile karşılaşabilir veya bir anda kendinizi tehlikenin içinde bulabilirsiniz.

Rüyada kıbleye göre namaza durmak
Rüyada kıbleye doğru namaza durduğunu görmek, imanınızın sağlam olduğuna işaret eder..

Rüyada kıbleden başka bir yöne dönerek namaz kılmak
Rüyada kıble dışında bir yöne dönerek namaz kıldığını görmek, rüya sahibinin imanının zayıflığına delalet eder.

Rüyada kıbleyi arkasına alıp namaz kıldığını görmek
Rüyada kıbleyi arkasına alıp namaz kıldığını görmek, rüya sahibi islamın hükümlerine ters, zıt yönde hareket eder.

Rüyada doğu yönüne doğru namaz kılmak
Rüyada doğu yönüne doğru namaz kıldığını görmek, rüya sahibi kısa bir süre içinde hacca gider.

Rüyada uçurum kenarında namaz kılmak
Rüyada uçurum kenarında namaz kılmak, herzaman maneviyata önem verdiğinize, ibadetlerinizi yerine getirdiğinize işaret eder. Hayır işleri içinde olacağınıza işaret eder.

Rüyada namaz kılan insanları görmek
Rüyada namaz kılan insanları görmek, iyiye yorumlanır. Tövbeleriniz kabul edilecek, hayatınızı istediğiniz yönde şekillendireceksiniz..

Rüyada namaz kılan birini görmek
Rüyada başkasının namaz kıldığını görmek, altıncı hissi kuvvetli olan bir kimsenin varlığına işaret eder..

Kimi yorumculara göre, Rüyada namaz kılan birini görmek, sıkıntılardan kurtulacağınıza, göz yaşlarınızın dineceğine, hayatınız boyunca şanslı olacağınıza, başarı elde etmeye ve mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada cemaatle namaz kılmak
Rüyada cemaat ile namaz kılmak, ahlaklı, iyi niyetli, hayırlı kimseler ile dostluklar kurmaya ve kötülüklerden uzak duracağınıza işaret eder.

Rüyada camide namaz kılmak
Rüyada camide namaz kılmak, dinin gereklerini yerine getirdiğinize, hedef- amaçlarınıza ulaşacağınıza, istek ve arzularınızın gerçekleşeceğine, ömrünüz boyunca mutlu ve huzurlu olacağınıza, sıkıntılardan kurtulmaya, iyi ve hayırlı bir işe, refaha çıkmaya işaret eder.

Rüyada Kâbe’de namaz kılmak
Rüyada Kâbe’de namaz kılmak, ahlak ve güç sahibi, sevilip sayılan bir kimseden yardım alacağınıza bu sayede sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Kâbede namaz kılan kimse, yaptığı her işte başarılı olur. Helal kazaç elde eder. Rüyayı gören kişinin tüm istekleri gerçekleşir, mutlu olur, iç huzura kavuşur, aile saadetini yakalar.

Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını görmek, rüya sahibi düş­manın şerrinden emin olur, hayırlara erişir.

Rüyada kilisede namaz kılmak
Rüyada kilisede namaz kılmak, dinin gereklerine, ibadetlere, farz ve sünnetlere aykırı davrandığınıza, dine yakın olmadığınıza, günaha girdiğinize işaret eder.

Rüyada karanlıkta namaz kılmak
Rüyada karanlıkta namaz kıldığını görmek, güvende yaşamaya, huzur ve refaha, iyi gelirli işlerde çalışmaya, faydalı uğraşlara, helal mala, açık şansa, sözünü tutmaya, geçim sıkıntılarından, zorluklardan kurtulmaya, parlak günlere, rızkınızın hayırlı olacağına işaret eder. Sıkıntıların ardından gelecek güzelliklere işaret eder.

Kimi yorumculara göre Rüyada karanlıkta namaz kılmak, sıkıntıların, sağlık sorunlarının devam edeceğine, zarara uğramaya işaret eder.

Rüyada bir cemaate imamlık yapmak
Rüyada bir cemaate imamlık yapmak, rüya sahibi kimse iş hayatında makam ve mevki sahibi olur.

Rüyada imamlık yaparak namaz kıldırmak
İbni Kesir’e göre; rüyada imamlık yaparak namaz kıldırdığını görmek, her bakımdan, maddi ve manevi açıdan hayra yorumlanır..

Rüyada sabah namazı kılmak
Rüyada sabah namazı kıldığını görmek, helal bir şekilde rızkınızı genişlettiğinize, yeni kazanç kapılarına yorumlanır.

Rüyada öğle namazı kılmak
Rüyada öğle namazı kıldığını görmek, rüya sahibinin tüm arzu ve isteklerine kavuşacağına işaret eder.

Rüyada ikindi namazı kılmak
Rüyada ikindi namazı kıldığını görmek, rüya sahibinin bazı sıkıntı ve zahmetten sonra rahata ereceğine işaret eder.

Rüyada akşam namazı kılmak
Rüyada akşam namazı kıldığını görmek, dünyada olmasını istediği ne muradı varsa olacağına yorumlanır.

Rüyada yatsı namazı kılmak
Rüyada yatsı namazı kıldığını görmek, dost ve akrabalarıyla münasebetlerinin çok iyi olacağına işaret eder.

Rüyada öğle namazı kılmak, Rüyada ikindi namazı kılmak,Rüyada akşam namazı kılmak,Rüyada yatsı namazı kılmak

Rüyada cenaze namazı kılmak veya Rüyada ölü için namaz kılmak
Rüyada cenaze namazı kılmak veya Rüyada ölü için namaz kılmak, cenaze namazı kılanan kişi için çok fazla dua edileceğine işaret eder. Ölmüşleriniz için dua edeceğinize veya dua edilecek bir yerde bulunacağınıza işaret eder.

Rüyada bayram namazı kılmak
Rüyada bayram namazı kılmak,  ramazan bayramı ise, hayırlı habere işaret eder.hastalığınıza şifa bulacak, borcunuzu ödeyecek sonunda rahatı ve huzuru bulacaksınız. Rüyada kurban bayramı namazı kılmak, adaklarınızı yerine getirecek, bir konuda sözünüzde duracak ve hayırlı işler yapacaksınız..

Rüyada Allah’a secde etmek
İsmail Eş’as’a göre: Rüyada Allah’a secde ettiğini görmek, Allah’ın nimetine şükretmeye ve ömrün uzunluğuna delalet eder.

Cahiz’e göre
Namazın tabirinde rüya yorumcusu üç şeyi göz önünde tutar. Farz, sünnet ve nafile.

Rüyada farz namazı kılmak
Rüyada farz namazı kılmak, hacca, aşırılıktan ve kötülüklerden kaçınmaya delalet eder.

Rüyada sünnet namazı kılmak
Rüyada sünnet namazı kılmak, temizliğe, sabır ve sebata, makbul şöhrete, halka şefkat ve merhamete delildir.

Rüyada nafile namaz kılmak
Rüyada nafile namaz kılmak, aile fertlerinin rızkının bolluğuna, dost ve komşuların işlerinde yardıma, herkese iyilik yapmaya alamettir.

Rüyada evliya ile namaz kılmak
Rüyada evliya ile namaz kılmak, inancınızın yüksek olduğuna ve her koşulda dininizi yaşamayı seçeceğinize işaret eder.

Rüyada namazını kılıp selam verdiğini görmek
Rüyada namazını kılıp selam verdiğini görmek, bütün dertlerden, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya, kalbinin sevgi muhabbetle dolacağına, sağ tarafına selam verdiğini görmek, işlerinin düzene gire­ceğine, sol tarafa selam verdiğini görmek, işlerinin çık­maza gireceğine işaret’eder.

Rüyada namaz kılamamak
Rüyada namaz kılamadığını görmek, hayatınızda önünüze engeller çıkacağına işaret eder. Bu engellerden dolayı maddi ve manevi zarara uğrayacaksınız. Arkadaş çevrenize dikkat edin.

Rüyada camiye girip namaz kılmadan çıkmak
Rüyada camiye girip namaz kılmadan çıkmak, hayra yorulmaz. Hilekar bir kimseden zarar görebilir veya kendiniz toplumu huzursuz edecek şeyler yapabilirsiniz.

Rüyada namaz kılan birinin önünden geçmek
Rüyada namaz kılan birinin önünden geçmek, hayra yorumlanmaz. Genelde hayatta yapılan hataları, işlenen günahları simgeler. Sıkıntı ve gelecek belanında habercisidir.

Rüyada namaz esnasında konuşmak
Rüyada namazda konuşmak, yanlışlar ve hatalar yapacak, günaha gireceksiniz. Eğer dininizin gereğini yerine getiren bir kimse iseniz küçük hatalarınızdan dolayı çok üzüleceğinize işaret eder. Rüya sahibi kimse namaz kılmayan biri ise, dine yönelip, ibadetlerini eksiksiz yapmaya başlayacaktır. Bu rüya bazende dedikodu yapmaya işaret eder.

Rüyada namaz kılarken ağlamak
Rüyada namaz kılarken ağlamak, dünya hayatı için ağlıyorsanız rüyanızda,  dünya hayatınız çok iyi olavak isteklerinize kavuşacaksınız fakat ahiret hayatını unutacaksınız.

Rüyada namaz kılarken Allah korkusundan dolayı ağlamak
Rüyada namaz kılarken Allah korkusundan dolayı ağlamak ise, dünya ve ahiret hayatı için tüm isteklerinize kavuşacağınıza, mutlu olacağınıza, çevrenizden takdir gördüğünüze işaret eder.

Rüyada namaz kılarken ölmek
Rüyada namaz kılarken ölmek, Allah yolunda olduğunuza, ibadetlerini yerine getirmeye, helal nimetlerden faydalanmaya, hayırlı işlerde bulunmaya işaret eder.

Rüyada namaz kılarken korkutulmak
Rüyada namaz kılarken korkutulmak, şan-şöhrete, huzura kavuşmaya, parlak yarınlara, büyük maddi kazanca, arzulara kavuşmaya, yakında gelecek güzel habere, sözünüzde duracağınıza işaret eder. Bazen sıkıntılardan sonra gelecek nimete, zorluklardan sonra arzulara kavuşmaya yorumlanır. Kimi yorumculara göre ise korktuğundan emin olmak bazı problemler ile karşılaşıp canınızın sıkılabileceğine işaret eder.